PRÍSTROJE
CONTRAGE DUAL PLUS

PUBLIKOVANÉ

ODBORNÝ GARANT
MUDR. OĽGA VALKOVÁ
DARČEKOVÉ POUKÁŽKY
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
FACEBOOK FAN

Kryolipolýza


Ako prví v Trenčianskom kraji sme otvorili CENTRUM LipoBody, ktoré Vám prináša celosvetovú novinku v nechirurgickom odstraňovaní podkožného tuku - KRYOLIPOLÝZU.

 

Táto metóda je vhodná pre ženy, ale aj pre mužov. Vykonáva sa na medicínskom prístroji LipoCryo, ktorý obsluhuje vyškolený odborný personál.

 


Čo je kryolipolýza


Momentálne sa jedná o najefektívnejšiu neinvazívnu metódu na odbúravanie podkožného tuku. Ide o proces riadeného zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje, kvôli ktorému bunka odumrie a je z tela odstránená lymfatickým systémom.

 

Estetická medicína si na ceste k hľadaniu k optimálnej metódy neinvazívneho odstraňovania tuku prešla mnohými etapami, ktorým bolo spoločné dodávanie väčšinou tepelnej formy energie do tkaniva ( laser, rádiofrekvencia) a tým vyvolanie lipolýzy – procesu odbúravania tukových buniek. Novým prístupom ktorý je maximálne efektný, bezpečný, bez vedľajších účinkov a telu prirodzený, je t zv. kryoliplýza. Táto metóda tepelnú energiu do tela nedodáva, ale odoberá ju, to znamená, že definovaný objem tkaniva podchladzuje. Napriek tomu, že zásadné objavy pre túto metódu boli objavené pred viac než 40 rokmi, kedy bolo objavené, že chlad vyvoláva zápal v tuku, známy ako chladová pannikulitida, metóda sa dočkala svojho uplatnenia až dnes.


Ako kryolipolýza prebieha


Pred zákrokom je na kožu aplikovaný špeciálny gel, tzv. kryoprotektant, ktorý chráni kožu pred poškodením a optimalizuje hĺbkový profil chladenia podkožného tuku. Aplikačná koncovka využíva sanie k vtiahnutiu kože do svojej komory tvaru písmena U, kde je tlakom z oboch strán koža pritlačená na studené doštičky Peltierových kryo článkov. Pretože tuk mrzne pri vyšších teplotách ako koža, dôjde k jeho kryštalizácii, zatiaľ čo koža zostane pôsobením prístroja LipoCryo len chladná. V priebehu procedúry klient pociťuje mierny tlak a zo začiatku lokalizovaný pocit chladu, ktorý ale rýchlo ustupuje. Po zákroku registrujeme v mieste aplikácie začervenanie kože a tuhý útvar z vtiahnutej kože, ktorý sa však behom krátkej doby opäť rozvoľní. Technológia kryolipolýzy pôsobí len na tukové bunky, teda poškodenie kože, nervov, ciev a vnútorných orgánov je vylúčené.

 

Aplikácia je pohodlná, trvá maximálne hodinu, behom ktorej je možné relaxovať, počúvať hudbu, sledovať televíziu alebo trebárs aj pracovať na notebooku.

 

Aké sú výsledky a kedy sa dostavia


V závislosti na úvodnej sile tukového tkaniva je priemerný úbytok 3mm až 15mm tukového tkaniva, percentuálne vyjadrenie 25% až 45% tukového tkaniva.

Približne 40% výsledného efektu bude viditeľných za 15 dní, k získaniu konečného výsledku je treba počkať minimálne 6 týždňov. Po tejto dobe sa rozhodujeme o prípadnej ďalšej aplikácii v danej oblasti. Také výsledky medicína v celku považuje za vynikajúce, porovnateľné s bežnou liposukciou, avšak s nespornými výhodami - metóda je nechirurgická, neinvazívna, bezbolestná, má nulovú rekonvalescenciu – klient sa môže hneď po procedúre vrátiť k bežnému spôsobu života. Táto metóda si nekladie a ni požiadavky na Vaše stravovacie návyky, užívanie liekov alebo cvičenie.

Kryolipolýza je účinnou možnosťou neinvazívnej redukcie tukovej vrstvy. Klinické štúdie potvrdili, že účinnosť môže byť až 22 percent úbytku tukového tkaniva dva mesiace po ošetrení.

 

Dr. Mathew Avram, riaditeľ Massachusetts General Hospital Dermatology Laser and Cosmetic Center v Bostone